Cennik usług prawnych

Cenię przejrzystość i staram się prowadzić działalność w sposób przejrzysty — toteż uważam, że każdy Klient ma prawo wiedzieć ile zapłaci za uzyskaną poradę.

Moja podstawowa stawka wynosi 85 złotych netto za godzinę pracy, a chociaż każda sprawa jest inna i wymaga innego nakładu pracy, to orientacyjny cennik usług prawnych w podstawowym zakresie kształtuje się następująco:

  • podstawowa porada prawna bez analizy dokumentów (krótka notka prawna, wyjaśnienie wątpliwości Klienta co do przepisów prawa, itd.) — 42,50 PLN netto (1/2 godziny pracy),
  • podstawowa analiza dokumentu (informacja prawna odnosząca się do opisanego stanu faktycznego, uwzględniająca przesłany przez Klienta dokument) — 85 PLN netto (1 godzina pracy),
  • sporządzenie opinii prawnej odnoszącej się do opisanego przez Klienta stanu faktycznego — od 300 PLN netto, szczegółowe warunki ustalane indywidualnie, w zależności od złożoności zagadnienia i potrzeb Klienta,
  • opracowanie projektu pisma (umowy, pozwu, odpowiedzi na pozew) — od 170 PLN netto, szczegółowe warunki ustalane indywidualnie, w zależności od złożoności zagadnienia i potrzeb Klienta,
  • regulamin sklepu internetowego (wzorzec umowy) — od 425 PLN netto, warunki ustalane indywidualnie, w zależności od złożoności zagadnienia i potrzeb Klienta,
  • opracowanie dokumentów innego rodzaju — warunki ustalane indywidualnie, w zależności od złożoności zagadnienia i potrzeb Klienta.
W każdym przypadku określenie finalnej ceny usług będzie możliwe po przedstawieniu przez Państwa stanu faktycznego, czego efektem oprócz wyceny zawsze będzie sporządzenie wstępnej notki prawnej.
Dlatego też uprzejmie proszę o zaliczkę do każdego zlecenia w kwocie 52,28 PLN brutto (czyli 42,50 PLN netto) lub 104,55 PLN brutto, jeśli dołączone są jakieś dokumenty (czyli 85 PLN netto) przelewem na rachunek bankowy nr 66 1140 2004 0000 3702 7461 1361 (pozostałe dane do przelewu tutaj). Najpóźniej w terminie 2 dni roboczych od wpłaty zaliczki i przesłania pytania  otrzymacie Państwo wiadomość zwrotną z notką prawną oraz analizą nadesłanych materiałów. W ten sposób będzie można najlepiej wybrać dalszą drogę postępowania.
W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących możliwości przyjęcia zlecenia – proszę pytać, takie pytania są za darmo. Do dyspozycji są mój email i telefon.
Po wykonaniu zlecenia wystawiam fakturę VAT z 7-dniowym terminem płatności.

Stała współpraca

Przedsiębiorców potrzebujących możliwości stałej konsultacji z prawnikiem zachęcam do podpisania umowy o stałej współpracy.

Plusem takiego rozwiązania jest przede wszystkim stałość prowadzenia prawnych spraw firmy przy zachowanej stabilizacji kosztów tej obsługi (możliwość udzielenia rabatów).