ochrona danych osobowych

Dysponuję wszechstronnym doświadczeniem w zakresie ochrony danych osobowych, zarówno w ramach prowadzonych serwisów internetowych, codziennej działalności przedsiębiorstw, jak i reakcji w sytuacjach zagrożeń i prowadzonych przez GIODO postępowań. Służę wsparciem w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji, w tym ustalenia klauzul związanych z wdrożeniem RODO w przedsiębiorstwie.

Podpowiadam prawidłowy sposób przetwarzania danych osobowych użytkowników i klientów — sformułowanie jasnej i zgodnej z prawem klauzuli o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych to 100% pewności uniknięcia późniejszych problemów. Przedsiębiorstwom w branży e-commerce podpowiadam jak dobrać treść oświadczeń pozwalających na zgodną z prawem działalność — ze mną nie ma czegoś takiego jak spam.

Wspieram organizacje i instytucje zajmujące się ochroną prywatności — zawsze bowiem podkreślam, że nieprzypadkowo obowiązująca w Polsce ustawa nosi tytuł o ochronie danych osobowych, nie zaś o zasadach przetwarzania danych osobowych.