Olgierd Rudak — jestem wrocławianinem z urodzenia i wyboru, prawnikiem z zawodu i upodobania, ukończyłem prawo na Uniwersytecie Wrocławskim (1997 r.).


Olgierd Rudak


Specjalizuję się w zakresie szeroko pojętego „prawa informacyjnego” — interesuje mnie prawo autorskie, prawo prasowe, prawo internetu i nowych technologii, prawo ochrony danych osobowych. Lata praktyki wiążą się także ze znacznym doświadczeniem biznesowym, co przekłada się na znajomość reguł prawa gospodarczego oraz prawa pracy.

Od 2006 r. świadczę usługi na rzecz spółki Totalmoney.pl sp. z o.o. (d. Money.pl sp. z o.o.) — odpowiadam za codzienną, kompleksową obsługę prawną spółki, w której pełnię także funkcję prokurenta. Od 2013 r. prowadzę działalność gospodarczą pod firmą Firma Prawnicza Lege Artis. W wolnych chwilach realizuje się jako redaktor naczelny „Czasopisma Lege Artis”.

Prywatnie niedoszły dziennikarz, który w XX-wiecznej prasie napisał przeszło 200 artykułów, miłośnik psów wszelkiej maści, zapalony turysta górski, rowerzysta — słowem: lubię mieć wokół siebie dużo świeżego powietrza.