o mnie

Olgierd Rudak — jestem wrocławianinem z urodzenia i wyboru, prawnikiem z zawodu i upodobania, w 1997 roku ukończyłem prawo na Uniwersytecie Wrocławskim.


Olgierd Rudak

(fot. Magdalena Rudak)


Specjalizuję się w zakresie szeroko pojętego „prawa informacyjnego” — interesuje mnie prawo autorskie, prawo prasowe, prawo internetu i nowych technologii, prawo ochrony danych osobowych. Lata praktyki wiążą się także ze znacznym doświadczeniem biznesowym, co przekłada się na znajomość reguł prawa gospodarczego, a także prawa pracy.

Od 2006 r. świadczę usługi prawnicze na rzecz spółki Totalmoney.pl sp. z o.o. (d. Money.pl sp. z o.o.) — odpowiadam za codzienną, kompleksową obsługę prawną spółki, w której pełnię także funkcję prokurenta. Od 2013 r. prowadzę działalność gospodarczą pod firmą LEGEARTIS.ORG. W wolnych chwilach realizuje się jako redaktor naczelny „Czasopisma Lege Artis”.

Prywatnie niedoszły dziennikarz, który w XX-wiecznej prasie napisał przeszło 200 artykułów, miłośnik psów wszelkiej maści, zapalony turysta górski, rowerzysta — słowem: lubię mieć wokół siebie dużo świeżego powietrza.